art_inn_home.html

I miejsce w konkursie:

REALIZACJA MALARSKA W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ


Niedziela 19.07.2015

15.00-18.00

Ząbkowska 11 lok.27Praga w ostatnim czasie wzbogaciła się o metro, ale zuobożała o różne punkty usługowo-handlowe – po prawej stronie Wisły straszy pustkami wiele lokali po osiedlowych spożywczakach, szewcach, zegarmistrzach. Chcemy je na nowo wypełnić treścią. Do konkursu na projekt realizacji zaprosiliśmy artystów z całego kraju. Spośród zgłoszeń wyłoniliśmy projekt Izy Roguckiej pt. Praski Tatuaż. Jak pisze o nim sama autorka:


"Relacja wewnętrzne - zewnętrzne / nowe - stare uwidacznia się tutaj poprzez naklejki - tatuaże zaprojektowane na podstawie rzutów praskich budynków: kamienic, kościołów, budynków użyteczności publicznej. Powielone i zestawione w przestrzenną kompozycję stworzą nową mapę starej Pragi, uwiecznioną na chwilę w instalacji artystycznej.


Instalacja składać się będzie z naklejek wyciętych na ploterze tnącym, przeniesionym na ściany oraz podłogę przestrzeni dzięki folii transferowej. Instalacja będzie łatwa w dopasowaniu do konkretnej przestrzeni oraz szybka w demontażu. Łatwość powielania konkretnych rzutów ułatwi też udział w tworzeniu instalacji przechodniom, osobom odwiedzającym festiwal oraz mieszkańcom Pragi, którzy razem ze mną będą mogli odświeżyć na chwilę daną przestrzeń."


W niedzielne popołudnie 19 lipca projekt zostanie zrealizowany w przestrzeni pustostanu przy ul. Ząbkowskiej 11 lok.27 udostępnionej przez władze Dzielnicy Praga Północ specjalnie na tę okazję, a postęp prac będzie można

nie tylko oglądać na żywo, ale także dołączyć do jego współtworzenia w każdym momencie.


Obok artystki - pod okiem wykwalifikowanych animatorów, tworzyć będą również mieszkańcy Pragi i innych dzielnic Warszawy. Chcemy sprowokować artystów i warszawiaków do dyskusji o nowym, świeżym obliczu tego,

co porzucone, zaniedbane, zapomniane.

ODMALOWANE

IDEAidea.htmlidea.htmlshapeimage_3_link_0
TARGItargi.htmltargi.htmlshapeimage_4_link_0
KONTAKTkontakt.htmlkontakt.htmlshapeimage_5_link_0

II miejsce w konkursie:

(OD)TWORZONE Marty Kaweckiej


Sobota 22.08.2015

g.19.00


Wystawa w Galerii 81 STOPNI, ul.Kłopotowskiego 38/5, Warszawa,

wystawa trwa: od 22.08 do 11.09.2015, galeria czynna: czwartki g.15-20, piątki g.12-18


www.81stopni.pl